Drukuj  

Prezentacje o dużej sile oddziaływania

20 listopad, 2015 05:59
miniatura_prezentacje
 
Czy faktycznie jest szybki, prosty sposób na nauczenie się występowania przed publicznością - czy też jest to tylko intrygujący tytuł zawierający obietnice na wyrost?
Aby mocno oddziaływać na słuchaczy, recepta jest prosta: mów o czymś, o czym masz prawo mówić, bo temat długo studiowałeś albo masz w danej kwestii duże doświadczenie. Mów o czymś, na czym się znasz i wiesz, że na tym się znasz. Mów o czymś, co wzbudziło twoje zainteresowanie. Mów o czymś, o czym bardzo chcesz opowiedzieć swoim słuchaczom. Celem prezentacji dla grupy jest spójne i profesjonalne przedstawienie wiadomości.
Oto kilka wskazówek, w jaki poprowadzić prezentację, aby nie tylko zrealizować swój cel, ale też być bardzo dobrze zapamiętanym.
 

 1. Mocne wejście

Mocne, interesujące i energiczne rozpoczęcie angażuje słuchaczy i nadaje ton prezentacji. Zaplanuj otwarcie starannie i zacznij od ciekawej historii, przykładu, statystyki lub faktu.
 

2. Przedstaw cele

Po otwarciu, w skrócie przejdź do struktury prezentacji i tematu. Następnie przedstaw cele i założenia prezentacji. Jeśli występujesz przed niedużą, ale zróżnicowaną grupą, możesz pokrótce przedstawić każdego słuchacza lub poprosić, by każdy zrobił to osobiście.
 

 3. Jasność przekazu

Kontroluj jasność przekazu dla słuchaczy. Pamiętaj, aby twoja prezentacja była płynna. Trzymaj się ram czasowych. Słuchaj komentarzy lub pytań, aby twoje słowa trafiły w potrzeby grupy.
 

4. Czynniki wizualne

Przekaz wizualny jest bardzo ważny podczas prezentacji. Twoi słuchacze muszą być świadomi, że ich język ciała i mimika, to połowa sukcesu – muszą wzbudzać sympatię. Ucz ich tego swoim przykładem.
 

5. Pytania

W prezentacji ważne jest, aby zaplanować i przygotować się na wszelkie pytania. Zastanów się o co mogą cię zapytać słuchacze i pomyśl w jaki sposób odpowiedzieć, by spełnić ich oczekiwania.
 
I na koniec, zapamiętaj, żeby mówić tylko o tym, o czym masz prawo mówić, przekazywać to, co pragniesz przekazać oraz używać przykładów z własnego doświadczenia.
 

Powrót

 
 

ul. Domaniewska 37, 2nd Floor, Warsaw, 02-672, PL
P:+48 22 305 45 45

Znajdź nas na:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zaprojektowana i stworzona przez Americaneagle.com