Drukuj  

Storytelling - zainteresuj innych

4 listopad, 2015 06:09
miniatura_-_storytelling
 
Kiedy oglądasz fotografię grupową, na której jesteś i ty, kogo szukasz w pierwszej kolejności? Odpowiedź jest prosta - siebie. Jaki płynie z tego wniosek? W komunikacji ludzie przywiązują największą wagę do siebie i swoich potrzeb.
 
To jeden z przykładów, którymi posługiwał się Dale Carnegie prowadząc swoje kursy związane z komunikacją. Czy nie uważasz, że przemawia bardziej do świadomości, niż zwykłe suche stwierdzenie, bez obrazu słownego?
 
Dlaczego o tym mówimy? To właśnie jest storytelling. Umiejętność dotarcia do ludzi i ich wrażliwości oraz zbudowanie zaufania. Według magazynu "Marketing w Praktyce", "historie wciągają ludzi (...). Efektywne historie potrafią zmieniać opinie bez ruszania się z miejsca i na przestrzeni sekund". Oto kilka prostych dowodów na to, że storytelling jest bardzo istotny w komunikacji i przedstawianiu prezentacji:
 

1. Twoi słuchacze i rozmówcy

W XXI wieku ludzie są nieufni, sceptyczni, skupieni na sobie i zapracowani. Storytelling wygrywa walkę o uwagę Twoich słuchaczy lub rozmówców, ponieważ wprowadza w prezentację lub rozmowę coś ciekawego, mającego konkretne przesłanie.
 

2. Emocjonalność w decyzjach

Ludzie często podejmują emocjonalne decyzje i potrafią w kilka chwil określić komu ufają lub nie. Historie wciągają ludzi, ponieważ słuchacze lubią się z nimi utożsamiać. Storytelling to najlepszy sposób, by wyjaśnić dlaczego dana decyzja została podjęta.
 

3. Każdy chce coś sprzedać

Ludzie automatycznie są negatywnie nastawieni do kogoś, kto próbuje im coś sprzedać. Zamiast zachwalać, opowiedz historię o człowieku, który skorzystał z proponowanego przez Ciebie rozwiązania i dobrze na tym wyszedł.
 
Storytelling to skuteczny sposób na zainteresowanie Twoich słuchaczy lub rozmówców!
 
 

Powrót

 
 

ul. Domaniewska 37, 2nd Floor, Warsaw, 02-672, PL
P:+48 22 305 45 45

Znajdź nas na:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zaprojektowana i stworzona przez Americaneagle.com