Drukuj  

Wakacyjna redukcja stresu!

5 lipiec, 2016 05:32
Zrzut_ekranu_2016-07-05_o_12.42.35
 

Lato, słońce, wakacje… wspaniały czas na odpoczynek i relaks, który pozornie nie zawsze przychodzi łatwo. Nawet siedząc na plaży „męczą" nas czasami myśli niekoniecznie wakacyjne. Co więc może nam pomóc w jak najlepszym wykorzystaniu letniej pory do odnalezienia równowagi?

W książce „Jak unikać błędów, oddalać zmartwienia i przezwyciężać stres" napisano, że „sposób w jaki człowiek się odpręża, zależy od okoliczności, w jakich pojawia się napięcie oraz od tego, która z wielu metod jest dla ciebie odpowiednia."

Zastanów się co odpręża właśnie Ciebie. Spacer, muzyka, aktywność fizyczna? Poniżej znajdziesz kilka propozycji. Na pewno jest tam coś dla ciebie. I to nie tylko w trakcie urlopu, ale przez całe lato.

Oddaj się marzeniom.

Pozwól umysłowi skupić się na jakimś przyjemnym wspomnieniu. Pomyśl o podróży, która przyniosła Ci wiele radości, o pięknej scenerii lub o jakimś szczęśliwym przeżyciu. Rozkoszuj się tymi chwilami i przeżyj je na nowo. Gdy odwracasz swoją uwagę od stresującej sytuacji i napełniasz umysł przyjemnymi myślami, przychodzi moment odprężenia, a rozdrażnienie znika.

Ćwicz.

Gimnastyka to dokonały sposób na zredukowanie stresu. Jeśli pracujesz w pokoju z dwudziestoma innymi osobami, to wykonywanie pajacyków na środku pomieszczenia nie będzie najlepszym pomysłem. Jednak jest wiele ćwiczeń, które da się wykonywać w sposób dyskretny. Na przykład ćwiczenia oddechowe są łatwe do wykonania i nie przeszkadzają innym.

Żartuj.

Kiedy ze wszystkich stron wywierane są na ciebie naciski, trudno dopatrzyć się w takiej sytuacji zabawnego aspektu. Jednak kiedy wspominasz to, co kiedyś cię stresowało, często się z tego śmiejesz. Wielu lekarzy zaleca śmiech jako metodę mogącą przynieść ulgę zarówno w bólu jak i w stresie. Może warto w ciągu dnia poświęcić kilka minut i przeczytać kilka żartów?

Odłącz się.

Nie warto angażować się w zbyt wiele zadań jednocześnie. Postanów sobie dać trochę czasu tylko dla siebie. Znajdź miejsce, które sprzyja relaksowi, np. w parku lub w zaciszu domowym, wyłącz telefon, komputer, zamknij oczy i delektuj się ciszą.

Co Ty na to, żeby tego lata przeczytać książkę? To również pomaga się odprężyć. A gdyby tak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i przeczytać książkę Dale Carnegie, „Jak przestać się martwić i zacząć żyć?". Polecamy!

 

Powrót

 
 

ul. Domaniewska 37, 2nd Floor, Warsaw, 02-672, PL
P:+48 22 305 45 45

Znajdź nas na:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zaprojektowana i stworzona przez Americaneagle.com