Drukuj  

Wygrywaj dzięki efektywnej komunikacji!

28 styczeń, 2016 08:38
miniaturka
 

Badania przeprowadzone przez Hays Poland pokazują, że komunikatywność była jedną z 10 najbardziej pożądanych kompetencji w 2015 roku na rynku pracy!

Znany genewski pisarz Rousseau, twierdził, że słowo mówione ma większą moc, niż pisane, ponieważ autor może w każdym momencie wyjaśnić co miał na myśli. Z kolei francuski filozof Jacques Derrida uważał, że nie ma jednego, najlepszego sposobu komunikacji, który gwarantowałby stuprocentowe zrozumienie.

Tak czy inaczej, nie ulega wątpliwości, że każda dziedzina naszego życia opiera się na komunikacji i relacjach międzyludzkich. Z tego względu efektywna komunikacja jest bardzo ważna. Myśli są często zbieraniną różnych rzeczy, ale uczenie się, jak je kontrolować, może poprawić sposób ich wyrażania.

Dobra komunikacja nie polega na rywalizacji. Nie jest to sport wyczynowy, gdzie, kto mówi więcej wygrywa. Biznes to współpraca, a próba nakłonienia innych do przejęcia twojego sposobu myślenia przyniesie ci szkodę. Biznes działa najlepiej, gdy ludzie mogą swobodnie przedstawiać różne pomysły i różne punkty widzenia. Co dzięki temu osiągniesz? Więcej propozycji rozwiązania problemów, więcej sposobów na rozwój, a co za tym idzie sukces! Choć nie masz gwarancji, że każdy będzie cię lubił w pracy, możesz spowodować, że będziesz szanowany, dzięki temu, że ty szanujesz poglądy innych. Dobra komunikacja pomaga budować silne więzi handlowe, relacje z innymi pracownikami, z liderami oraz z klientami.

Jak zatem budować relacje z innymi oraz efektywnie się komunikować? Oto kilka wskazówek:

- Mów uwzględniając interes drugiej osoby

- Zadawaj pytania, zamiast wydawać rozkazy

- Bądź dobrym słuchaczem

- Zachęcaj innych, by mówili o sobie

- Szczerze interesuj się innymi

Więcej wskazówek znajdziesz w Złotej Księdze Dale Carnegie, którą możesz pobrać tutaj.

Jeśli chcesz otrzymać drukowaną, kieszonkową wersję Złotej Księgi, skontaktuj się z nami, a chętnie wręczymy ci taki prezent :)

 

Powrót

 
 

ul. Domaniewska 37, 2nd Floor, Warsaw, 02-672, PL
P:+48 22 305 45 45

Znajdź nas na:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zaprojektowana i stworzona przez Americaneagle.com