Drukuj  

Budowanie entuzjazmu i wyznaczanie odpowiedzialności w zespole / 11 / 2013

Umiejętność pobudzania osobistego i zespołowego entuzjazmu jest jednym z kluczowych elementów procesu pracy w zespole i niezbędne dla stworzenia efektywnego zespołu.
 
Rzucenie się w wir pracy i utrzymanie poziomu entuzjazmu wraz z upływem czasu przyniesie organizacji wyniki. Dobrze funkcjonujący zespół potrafi tego dokonać pomimo napotykanych na swojej drodze przeszkód i utrudnień.
 
Często pojedynczy członkowie zespołu przejawiają niewzruszoną determinację, aby udowodnić, że zespół jest w stanie zrealizować wizję bez względu na napotykane bariery. Przygotowywanie planów na wypadek trudności może dać zespołowi odwagę, aby dążyć do przodu i podejmować ryzyko.
 
Tworzenie i wdrażanie zespołów do pracy nie jest czymś, co można robić od niechcenia. Badania dotyczące załóg samolotów pokazują, że to funkcjonowanie zespołu, a nie usterki mechaniczne, jest przyczyną większości wypadków lotniczych. Dzieję się tak szczególnie często w przypadku nowych załóg.
 
W procesie rozwoju zespołu napotykamy kluczowe momenty, w których sukces końcowy zależy od podziału odpowiedzialności. Określenie i wdrożenie różnorodnych metod określania zakresu odpowiedzialności na początkowych etapach pracy zespołu może sprawić, że projekt lub plan wyda się świeży i interesujący.
 

W jaki sposób i kiedy można określać zakresy odpowiedzialności: 

  • Spotkania zespołu
  • Harmonogramy
  • Plany projektowe
  • Arkusze kontrolne
  • Spotkania wirtualne
  • Przesyłanie kopii całości komunikacji całemu zespołowi
  • Sesje szkoleniowe
 
 

Powrót

 
 

ul. Domaniewska 37, 2nd Floor, Warsaw, 02-672, PL
P:+48 22 305 45 45

Znajdź nas na:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zaprojektowana i stworzona przez Americaneagle.com